SZYBKI KONTAKT

5. Halowe Mistrzostwa Województwa do lat 14 i 18

Drugi weekend z Halowymi Mistrzostwami Województwa za nami. Tym razem w toruńskiej hali MOSiR Na Skarpie rywalizowały dziewczęta i chłopcy w kategoriach do lat 14 („młodzicy”) i do lat 18 („juniorzy”). Wśród „młodziczek” triumfowała Julia Grzelak, która wyprzedziła Igę Mazur i Julię Ochocińską (wszystkie z Toruńskiej Akademii Tenisowej). Wśród juniorek z kolei dominowały zawodniczki reprezentujące TS Idea Sport Toruń: Klaudia Pielesiak – I miejsce, Wiktoria Pyrzyńska – II miejsce, Helena Bochocka – III miejsce. Za to wśród juniorów różnorodność klubowa: I miejsce – Tomasz Soboczyński (TAT), II miejsce - Mateusz Zdziebliński (ITT Goplania Inowrocław), III miejsce – Rafał Kuczbański (SKT Centrum Bydgoszcz). Najliczniej obsadzony był turniej młodzików, który został dokończony w poniedziałek 27 marca, Józef Kopyciński (TAT) pokonał 6/3 6/4 Krzysztofa Lipczyńskiego (STZ M.Łuczak Inowrocław). Z pucharami za trzecie miejsce wyjeżdżają: Franciszek Eckardt (Fast Tennis Bydgoszcz) i Grzegorz Bilecki (BAT Bydgoszcz). W deblu złoto dla braci Józefa i Piotra Kopycińskich TAT), srebro dla braci Ignacy i Franciszek Eckardt (Fast Tennis Bydgoszcz). Trzecie miejsce w deblu wywalczył nasz 11-latek Aleksander Lemański w parze z Gabrielem Fojgt (TAT). Także trzecie miejsce na drabince deblowej przypadło parze Grzegorz Bilecki (BAT Bydgoszcz) i Igor Mućka (TAT).