SZYBKI KONTAKT

AKTUALNOŚCI

25.03.2024

W hali Na Skarpie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa do lat 14, zorganizowane przez KS Start-Wisła Toruń. Szczegóły w "Nasze turnieje 2024"

18.03.2024

12.02.2024

Trzy dni trwał turniej bardzo wysokiej rangi, drugi po Mistrzostwach Polski - Halowy Puchar Polski. Szczegóły w "Nasze turnieje 2024"

22.01.2024

Skończył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 14. W formule grupowo-pucharowej uczestniczyło 12 dziewcząt i 12 chłoców. Szczegóły w "Nasze turnieje 2024"

Na 16 grudnia 2023 zaplanowaliśmy Klubowy Turniej Mikołajkowy w hali MOSiR Na Skarpie.

04.12.2023

Skończył się dzisiaj Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny dziewcząt do lat 12 zorganizowany przez nasz klub w hali MOSiR Toruń Na Skarpie. Miesiąc wcześniej zorganizowaliśmy taki sam turniej dla chłopców. Szczegóły w "Nasze turnieje 2023"

20.10.2023

Kończy się sezon letni, za chwilę wejdziemy do hali tenisowej. Przyjęliśmy spora grupkę nowych adeptów tenisa, jest gotowy grafik zajęć. Okazuje się, że mamy jeszcze dwa miejsca dla początkujących dzieci w wieku 7-8 lat w czwartki w godz. 17.00 - 18.00 oraz dla nieco starszych (12-14 lat) w piątki w godz. 17.30-18.30. Trenerem tych grup jest Jakub Kmita - nasz były zawodnik, wielokrotny mistrz Polski w różnych kategoriach wiekowych. Treningi na kortach Na Skarpie. Serdecznie zapraszamy.

13 września 2023

Niedziela, 17 września 2023 - Narodowy Dzień Sportu. Od 10.00 do 13.00 na kortach MOSiR Na Skarpie postaramy się zachęcić do dołączenia do naszych grup treningowych. ZAPRASZAMY !

21 maja 2023

Mistrzostwa Województwa do lat 14 zorganizowane przez nasz Klub a przeprowadzone w Ciechocinku zakończone. Rozstawiona z nr 1 Iga Mazur (74 PZT, TAT) mistrzynią, drugie miejsce dla Julii Ochocińskiej (TAT) a trzecie dla naszej Heleny Marskiej. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Józef Kopyciński (41 PZT, TAT), drugie - Krzysztof Lipczyński (STZ M.Łuczak), trzecie - Franciszek Eckardt (FAST Tennis Bydgoszcz). Turniej debla chłopców wygrała para Józef Kopyciński - Krzysztof Lipczyński którzy w finale pokonali parę Grzegorz Bilecki (BAT Bydgoszcz) - Ignacy Eckardt (FAST Tenis Bydgoszcz).

15 maja 2023

Dziś, poniedziałek 15 maja 2023 zakończył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny dziewcząt i chłopców do lat 12. Trzeci, ostatni dzień turnieju trzeba było rozgrywać w hali tenisowej z powodu deszczu. Zmiana nawierzchni nie była niestety na rękę faworytce turnieju, naszej Julii Peplińskiej, która po gładkich zwycięstwach w pierwszych meczach rozgrywanych na nawierzchni ziemnej, minimalnie uległa 4/6 6/0 8/10 Anicie Cytryckiej z Zielonej Góry. Turniej dziewcząt wygrała Julia Dębicka z Wrocławia, pokonując Anitę Cytrycką 6/1 6/4. Wśród chłopców "jedynka" - Jakub Nowak z Kalisza pokonał 7/5 6/1 "dwójkę" Oliwiera Kowzana z Radomia. Poza Julią Peplińską wystąpiło jeszcze dwoje naszych zawodników: Aleksander Lemański ((47 PZT) wygrał mecz w pierwszej rundzie ale w drugiej uległ 2/6 4/6 Robertowi Grechucie (29 PZT) z Sopotu. W pierwszym swoim OTK-u wystąpiła nasza Zuzanna Kmita, najmłodsza w gronie uczestniczek. W pierwszej rundzie miała wolny los a w drugiej rundzie zmierzyła się z Julią Berke z Sopotu (22 PZT), która nie miała litości dla młodszej rywalki.

30.04.2023

Długi weekend - oczywiście z tenisem. A dokładnie na turniejach zorganizowanych przez KS Start-Wisła Toruń. W sobotę 20 dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10 grało w turnieju TENIS-10 kategoria zielona. W niedzielę 19 dziewcząt i chłopców grało w kategorii pomarańczowej (do lat 9). Do turniejów, oprócz tenisistek i tenisistów z Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka zgłosiły się także dzieci z Trójmiasta, Warszawy, Łodzi i Poznania. Mieliśmy szczęście do pogody - tylko trochę "pokropiło" w sobotę rano. Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Kmita, która zajęła czwarte miejsce w kategorii zielonej. A może Zuzia pójdzie w ślady swojego taty i naszego trenera - Jakuba Kmity, który był wielokrotnym Mistrzem Polski w różnych kategoriach wiekowych.

27.03.2023

Drugi weekend z Halowymi Mistrzostwami  Województwa za nami. Tym razem w toruńskiej hali MOSiR Na Skarpie rywalizowały dziewczęta i chłopcy w kategoriach do lat 14 („młodzicy”) i do lat 18 („juniorzy”). Wśród „młodziczek” triumfowała Julia Grzelak, która wyprzedziła Igę Mazur i Julię Ochocińską (wszystkie z Toruńskiej Akademii Tenisowej). Wśród juniorek z kolei dominowały zawodniczki reprezentujące TS Idea Sport Toruń: Klaudia Pielesiak – I miejsce, Wiktoria Pyrzyńska – II miejsce, Helena Bochocka – III miejsce. Za to wśród juniorów różnorodność klubowa: I miejsce – Tomasz Soboczyński (TAT), II miejsce - Mateusz Zdziebliński (ITT Goplania Inowrocław), III miejsce – Rafał Kuczbański (SKT Centrum Bydgoszcz). Najliczniej obsadzony był turniej młodzików, który został dokończony w poniedziałek 27 marca. W finale singla Józef Kopyciński (TAT) pokonał 6/3  6/4 Krzysztofa Lipczyńskiego (STZ M.Łuczak Inowrocław). Z pucharami za trzecie miejsce wyjeżdżają: Franciszek Eckardt  (Fast Tennis Bydgoszcz) i Grzegorz Bilecki (BAT Bydgoszcz). W deblu złoto dla braci Józefa i Piotra Kopycińskich, srebro dla braci Ignacy i Franciszek Eckardt. Trzecie miejsce w deblu wywalczył nasz 11-latek Aleksander Lemański w parze z Gabrielem Fojgt (TAT). Także trzecie miejsce na drabince deblowej  przypadło parze Grzegorz Bilecki (BAT Bydgoszcz) i Igor Mućka (TAT).

20.03.2023

Całą sobotę i niedzielę (18-20.03.2023), od 9.00 do 21.00 i jeszcze trochę w poniedziałek, trwały mecze Halowych Mistrzostw Województwa do lat 12 i 16. Wystartowało łącznie 40 zawodniczek i zawodników. Graliśmy w systemie grupowo-pucharowym więc nikt nie kończył udziału w turnieju po pierwszym przegranym meczu. Najlepsze skrzatki to: Lena Murawska (TAT Toruń) - 1 miejsce, Zuzanna Zawieja (TAT Toruń) - 2 miejsce, Michalina Weznerowicz (TS Idea Sport Toruń) - 3 miejsce. Wśród skrzatów świetnie zaprezentował się nasz Aleksander Lemański, który zajął drugie miejsce. Zwyciężył Franciszek Eckardt a 3 miejsce zajął jego brat-bliźniak - Ignacy Eckardt (obaj FAST Tenis Bydgoszcz). W kategorii do lat 16 wystartowała min. nasza niespełna 12-letnia Julia Peplińska i to był bardzo udany występ bo Julia zdobyła puchar za zajęcie drugiego miejsca ! Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Tomczyk (TAT Toruń) a trzecie -Zofia Łopuszyńska (SKT Centrum Bydgoszcz). Wśród chłopców do lat 16 triumfowali zawodnicy SKT Centrum Bydgoszcz: 1 - Kornel Nowaczewski, 2 -Danił Konovalyuk. Nagrody za trzecie miejsce odebrali zawodnicy TAT Toruń: Natan Mossakowski i Maciej Furman. Mistrzostwa zorganizował KS Start-Wisła Toruń. A w nadchodzący weekend podobna impreza - Halowe Mistrzostwa Województwa do lat 14 i 18.

21.02.2023

Kolejny turniej zorganizowany przez KS Start-Wisła Toruń. W pełnej obsadzie (28 dziewcząt i 28 chłopców) odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 w hali MOSiR Na Skarpie. W sobotę i niedzielę od rana do późnego wieczora, poniedziałek od 8.00 do 15.00 oraz wtorek od 9.00 do 11.45 toczyły się zacięte mecze z udziałem czołowych polskich zawodniczek i zawodników. Z numerem jeden wystąpili: Marta Dudek (10 PZT) z Piotrkowa Tryb. a wśród chłopców Jacek Biernacki (9 PZT) z AZS Poznań. Faworyci nie zawiedli - wygrali turnieje singla. Szczegóły w "nasze turnieje 2023"

11-13.02.2023

Dwa tygodnie wcześniej dziewczęta, teraz (11-13.02.2023) chłopcy rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12 w hali MOSiR w Toruniu ul. Szosa Chełmińska 75b, zorganizowanym przez KS Start-Wisła Toruń. Pierwszy dzień to etap grupowy, finał singla i debla rozegrano trzeciego dnia turnieju. Startował nasz niespełna 11-letni Aleksander Lemański (48 PZT) jednak wyżej sklasyfikowani zawodnicy nie dali mu się zaskoczyć.

28-30.01.2023

Nasza zawodniczka Julia Peplińska jak burza przeszła przez Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny dziewcząt do lat 12 w Toruniu. Zwycięstwa w singlu i deblu bez straty seta napawają dumą rodziców, trenerów i cały KS Start-Wisła Toruń. Julia, poza wielkimi umiejętnościami pokazała też ogromny hart ducha wygrywając w finale 6/4 6/4 z Sonią Antczak z Warszawy pomimo tego, że w obydwu setach przegrywała 2/4. Wielkie gratulacje!

06-12.01.2023

Julia Peplińska brązową medalistką Mistrzostw Polski do lat 12 !!! To pierwszy od ośmiu lat medal naszego zawodnika ! Serdeczne gratulacje dla Julii, mamy-trenerki Joanny Wenderlich oraz trenera Jarosława Adamkiewicza. To może być początek dużej kariery naszej zawodniczki. Trzymamy kciuki za dalsze udane występy Julii.